З перших днів епідемії коронавірусної хвороби COVID-19 співробітники КНП «Чорноморської лікарні» активно долучилися до боротьби з небезпечною недугою. Рік та сім місяців минуло відтоді як наш заклад повністю відведено для надання медичної допомоги ковідпацієнтам.

Кількість госпіталізованих від COVID-19 зростає. Хвороба все частіше завдає тяжких подальших наслідків чи випадки смерті. В Україні швидкість поширення штаму коронавірусу «Дельта» прискорюється. Один інфікований може заразити в середньому 5-8 осіб.

Наказом від 20.09.2021 № 1979 МОЗ унесло зміни (https://1med.expertus.ua/#/document/86/36924/) до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженого наказом МОЗ від 02.04.2020 № 762. Протокол оновлюється відповідно до накопичення нових даних. Документ утретє за рік виклали в новій редакції.

Про це на лікарській конференції 05.10.2021 року повідомила в.о. медичного директора Попадюк А.В. Для обговорення змін з лікарями-інфекціоністами та лікарями інших спеціальностей, які працюють в провізорних відділеннях, була запрошена завідуюча інфекційним відділенням Пимонова С. О. та задіяні лікарі.

Основну частину Протоколу № 762 МОЗ доповнило новим розділом, який установлює:
• осіб, яким рекомендовано призначати терапію
• дозування препаратів
• протипоказання до їх застосування
• алгоритм, як проводити інфузію і спостерігати за пацієнтами

Всі лікарі, які працюють з ковідними пацієнтами, активно включились в дискусію , опрацювали запропоновані алгоритми та обов‘язково розпочнуть введення в лікувальний процес змін щодо лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Всім міцного здоров’я та стійкого імунітету!