Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається щорічно 14 листопада – в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарльзом Бестом відкрив інсулін у 1921 році. Також цього дня лікарі-ендокринологи відмічають своє професійне свято.

Бажаємо здоров’я та усіх гараздів як на роботі, так у приватному житті, достатку, здійснення усіх мрій Кірокосян Марині Романівні та Грековій Ользі Аурелівні – лікарям ендокринологам КНП ” Чорноморська лікарня”.

Актуальність боротьби з цукровим діабетом зумовлена масштабністю розповсюдження цього захворювання. Станом на сьогодні у всьому світі зареєстровано близько 450 млн. випадків. При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%, а кожні 12-15 років — подвоюється.
Симптомами цукрового діабету є спрага (хворі можуть випивати 3-5 л і більше рідини в добу); прискорене сечовипускання (як вдень, так і вночі); сухість у роті; загальна та м’язова слабкість; підвищений апетит; свербіж шкіри (особливо в області геніталій у жінок); сонливість; підвищена стомлюваність; погано загоюються рани; різке схуднення у хворих з цукровим діабетом 1 типу; ожиріння у хворих з цукровим діабетом 2 типу.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжується протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схільність, однак реалізація цього ризику залежить від багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія.
Розрізняють цукровий діабет 1 типу чи інсулінозалежний та цукровий діабет 2 типу чи інсулінонезалежний. Катастрофічне зростання захворюваності пов’язане з цукровим діабетом 2 типу, частка якого становить понад 85% усіх випадків.

Незважаючи на те, що сьогодні цукровий діабет є однією з основних причин інвалідності та смертності поряд з раком і серцево-судинними захворюваннями, навколо нього існує велика кількість помилкових думок. Найчастіше люди недостатньо обізнані про реальні причини та наслідки захворювання.

Тому дуже важливо вчасно проходити профілактичне обстеження та здавати аналіз крові. Якщо вас постійно мучить спрага, турбує часте сечовипускання і швидка втомлюваність, свербіж шкіри та слизових оболонок , запальні ураження шкіри , які важко піддаються лікуванню , чи порушення зору – краще перевірити кров на глюкозу. Всё це є симптомами цукрового діабету.

Своєчасно звертайтеся до лікаря та будьте здорові!!!