Ми раді повідомити, що КНП “Чорноморська лікарня” пройшла вже другий етап реалізації посольством Японії в Україні грантової програми “Кусаноне” – 18 травня 2023 року отримали ендоскопічне обладнання, придбане в рамках цієї програми. Третій етап, а саме установка ендоскопічного обладнання, також успішно завершений!

До цього результату ми йшли цілих два роки. Ще в минулий рік наш проект по придбанню важливого для нашої лікарні медичного обладнання дійшов до фіналу відбору, а цьогоріч – цей проект пройшов остаточні етапи.

У межах державної програми «Велике будівництво» в відділенні екстренної медичної допомоги, де розташований новий ендоскопічний кабінет, було проведено реконструкцію, капітальний ремонт. Діагностично-лікувальне ендоскопічне обладнання, яке до даного часу використовується в лікарні, працює з значним навантаженням. Придбання сучасного ендоскопічного обладнання (відеогастроскопа) значно підвищить якість надання медичної допомоги за рахунок:

– доступності ендоскопії в режимі 24/7;

– значного скорочення часу, необхідного на діагностичний пошук захворювань пацієнта;

– зниження летальності за рахунок швидкої діагностики, впровадження в клініку сучасних протоколів.

Це дозволить значно краще візуалізувати судини та дрібні структури слизової оболонки шлунково-кишкового тракту з значним оптичним збільшенням. Обстеження стануть більш інформативними і допоможуть робити ранню діагностику передпухлинних і пухлинних захворювань. Висока роздільна здатність зображення в такій ендоскопічній системі дозволить діагностувати найменші пошкодження шлунково-кишкового тракту та провести своєчасне лікування. Це значно покращить якість проведення ендоскопічних операцій.

Апарат вже налагоджений інженерами, які приїжджали з Києва, та запущений в роботу.

Ендоскопія — це операторозалежні технології. Так, апаратура має величезне значення, але лікар-ендоскопіст повинен ще до всього мати практичні навички роботи на цій апаратурі. У наших лікарів, асистентів, медичного персоналу є всі необхідні знання для роботи. Але перед тим, як почати працювати на новому обладнанні, всі пройшли спеціальне навчання з фахівцями постачальника обладнання, і на далі планують продовжити підвищення своєї кваліфікації в кращих закладах країни, з метою перейняття досвіду та підвищення кваліфікації.

Медики, які працюють на цьому устаткуванні, не приховують свого задоволення, але і розуміють усю відповідальність покладену на них, аби максимально використати можливості апарату. А ми маємо і впевненість у колегах, і впевненість у оснащенні лікарні, і впевненість у тих технологіях, які на сьогоднішній день використовуються.

Відрадно, що наша праця по грантових заявках дала гарний результат. І від імені колективу закладу, його пацієнтів дякуємо японському народові за допомогу.

На сьогоднішній день на новому ендоскопічному апараті вже проведено 26 обстежень, з них 16 колоноскопій та 10 гастроскопій.