Започаткований він у 1992 році за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. В цей день у лікарів-психіатрів також професійне свято.

У КНП “Чорноморська лікарня ” надають психіатричну допомогу пацієнтам лікарі – психіатри – Єфременко Тетяна Олександрівна та Ільїн Віталій Альбертович.

Наскільки важливі такі спеціалісти у сучасному світі говорить статистика. Майже 1 мільярд людей у світі страждають на психічні розлади, щорічно 3 мільйони осіб вмирають в результаті зловживання алкоголем, і кожні 40 секунд одна людина скоює самогубство.

Ще одним негативним фактором для психічного здоров’я стала пандемія COVID-19, що порушила звичне життя мільярдів людей у світі.
В процесі відновлення після пандемії суспільство повинно змістити акцент на надання послуг з охорони психічного здоров’я на рівні громад і забезпечити внесення охорони психічного здоров’я в загальне медичне забезпечення.

Кампанія з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, дає кожному з нас можливість зробити щось позитивне. Всі ми можемо вжити конкретні кроки щодо зміцнення власного психічного благополуччя і підтримати рідних та близьких у важкий для них момент.
Найкращі побажання здоров’я, миру, успіхів в роботі та житті усім лікарям, які працюють у галузі психіатрії !

НАДАНА СТАТИСТИКА Є ПРИВОДОМ ДЛЯ РОЗДУМІВ

Сучасні українці стали дуже збудливими та депресивними – за останні 10 років кількість самогубств у країні збільшилась вдвічі.
За прогнозами фахівців психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які переважатимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями. В подальшому психічні розлади будуть переважати над поширеністю серцево-судинних захворювань, які нині традиційно тримають першість у структурі захворювання населення земної кулі.

На психічне здоров’я впливають різноманітні фактори. Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження; політичні та економічні катаклізми в країні; складнощі в особистому житті; конфліктні ситуації на роботі; побутові проблеми; нездоровий спосіб життя.
Передвісниками захворювань є стреси, які в подальшому призводять до неврозів. А невротичні стани ускладнюються частіше всього серйозними психічними розладами.

Для того, щоб ніколи не стикатись із психічними захворюваннями, важливо не лікувати наслідки, а попереджувати можливість недуги. Є правила підтримки здорового тіла та духа: збалансований раціон та помірне фізичне навантаження; глибокий сон 7-8 годин сприяє відновленню організму, відповідно він стає більш стресостійким; хобі та улюблені справи заставляють організм виділяти « гормони щастя»; спілкування із цікавими та позитивними людьми, які заряджають оточуючих гарною психічною енергією.